Friday, December 8, 2023
HomeSportEdicioni I dyte I kupes “Mejdan Zhivani”

Edicioni I dyte I kupes “Mejdan Zhivani”

-

Ne qytetin e Lacit u organizua edicioni I dyte I kupes “Mejdan Zhivani” kushtuar gazetarit te ndjere I cili u nda nga jeta 2 vite me pare. Ne kete aktivitet morën pjesë familjarë, kryetari I bashkise se Kurbinit Artur Bardhi, presidenti i shoqatës së miqësisë “Shqipëri-Itali” si dhe gazetare nga e gjithe Shqiperia e Kosova. Ne fjalen e tij kryebashkiaku Bardhi akordoi edhe nje certificate mirenjohje per gazetarin I cili punoi per shume vite ne Shkoder e me pas ne televizionin kombetar.

Koleget  e tij shprehen dhimbjen per mungesen e mikut te tyre

 

Me pas Mejdan Zhivani u “ngjall” në Laç përmes një dokumentari të shkurtër viziv dhe referimive të ndryshme nga të pranishmit ndersa me pas u zhvillua edhe kupa ku fitues doli per here te dyte ekipi I radiotelevizionit shqiptar.

 

Per te mbajtur gjalle kujtimin dhe vepren tij, edicioni I trete I kupes do te organizohet nga klubi I Kukesit vitin tjeter e me pas do te pasohet ne Kosove.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts