Friday, December 8, 2023
HomeKulturëKisha Katolike lutje per viktimat ne Siri

Kisha Katolike lutje per viktimat ne Siri

-

Të mbledhur përpara katedrales sĕ “Shen Shtjefnit” Shkoder besimtarët e Krishterë drejtuan lutjet e tyre për viktimat e Alepos dhe vendet e tjera në luftë.

Lutje paqeje në prag të Krishtlindjeve, ‭ ‬të‭ ‬ cilat duhet‭‭ ‬të‭ ‬ na ‭ ‬nxisin për reflektim, pasi‭ jemi ‭larg Krishtlindjeve te verteta tha në fjalen e tij famullitari dom Artur Jaku.

Dom Artur Jaku, famullitar i Shkodrës: Mijëra njerëz largohen nga banesat. Lufta nuk kursen as fëmijë as gra e as burra. Mjaft më me luftra, me politika konfliktuale dhe diferencime. Jeta është e shenjtë.

Lutja e të gjithëve ishte që këto të jenë Krishtlindjet që do të sjellin paqën në mbarë botë

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts