Wednesday, February 28, 2024
Homesociale“Përkujdesuni për gratë tuaja”

“Përkujdesuni për gratë tuaja”

-

Myftinia Shkoder në vazhdën e aktiviteteve që po zhvillon kushtuar ditëlindjes së profetit Muhamed, organizoi tribunen fetare “Përkujdesuni për gratë tuaja”.

Referuese në këtë takim Albina Nanaj u ndal tek tema “gruaja si faktor progresi”, duke theksuar se krahas të drejtave feja islame e vë gruan përpara përgjegjesive.

 

Të pranishmet u ndalen tek fenomenet e sotme shoqërore, ku u vu theksi tek kujdesi që duhet treguar nga grate dhe vajzat të cilat udheheqese në jetën e tyre duhet të kenë mësimet e islamit.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts