Wednesday, July 17, 2024
HomeSport11 vite "Vllaznit Ultras"

11 vite “Vllaznit Ultras”

-

Sot 11 vite me pare u krijua tifo-grupi i pare ne Shqiperi “Vllaznit Ultras”. Ne Shkodren ku lindi dhe u zhvillua futbolli, lindi edhe grupimi i pare i ultrasve. Ishte Zamir Beqiri sebashku me tifozet e tjere te cilet ne 19 dhjetor 2005 i dhane jete ultrasve kuqeblu. Qe prej asaj dite, pavaresisht veshtiresive ata jane gjithmone ne mbeshtetje te klubit Vllaznia. Ne stadium kerkojne titullin kampion qe mungon ndersa ne pallatin e sportitit “Qazim Dervishi” kane qene nje force e madhe ne triumfet radhazi te Vllaznise qe u shpall 3 here mbreteresha e basketbollit Shqiptar. Ne gjithe keto vite, ata kane treguar se jane jo vetem mbeshtetja kryesore e klubit por kane protestuar edhe ndaj padrejtesive te shumta qe i jane bere Vllaznise. Tashme po mbushen 16 vite qe kuqeblute nuk kane fituar nje titull kampion dhe ky qytet e kjo tifozeri nuk e meritojne nje fat te tille.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts