Friday, December 8, 2023
HomePolitikëKërkesa e LSI-se për lista te hapura

Kërkesa e LSI-se për lista te hapura

-

I ftuar ne “Forum” te TV1-Channel, deputeti i LSI-se ne Qarkun e Lezhës, Gjovalin Kadeli, ka folur edhe për gjendjen e krijuar nga dëbora dhe ngricat. Ai theksoi se pavarësisht problemeve te evidentuara, Qeveria me strukturat e saj, po e përballon  veshtiresite e krijuara:

Kadeli ka folur edhe për qëllimin e kërkesës se LSI-se drejtuar forcave te tjera politike, qe ne zgjedhjet e 18 qershorit, te kandidaturat për deputet te dalin me listat te hapura:

Deputeti i LSI-se, Gjovalin Kadeli, u ndal edhe tek Ligji i Dekreminalizimit, për te cilin shfaqi besimin se do te beje te mundur qe ne Kuvendin e Shqipërisë te mos ketë deputet te inkriminuar.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts