Friday, September 30, 2022
HomePolitikëBushati: Koalicioni nuk ka dyshim !

Bushati: Koalicioni nuk ka dyshim !

-

Nuk ka dyshim qe koalicioni qeverisës, PS-LSI do te vazhdoje deri me 18 qershor. Besimin për ketë e shprehi Ministri i Punëve Jashtme, Ditmir Bushati:

Ndërsa lidhur me kritikat qe ka bere deputeti i LSI-se Vngjel Tavo, për policinë, ku segmente brenda saj i ka cilësuar te korruptuara, Bushati u përgjigj:

 

Ministri Bushati u pyet edhe rreth qëndrimeve te metrepolitit te Kishes Serbe te  Malit te Zi, Amfillohije Radoviç, gjate nje aktiviteti ne Shkoder:

Ditmir Bushati, ne rolin e Kordinatorit te PS për Qarkun e Shkodres, zhvilloi disa takime me perfaqesues te kesaj partie. Me heret Bushati me perfaqesues te PS, drejtues te OSHEE-se dhe Prefektin, Paulin Radovani, kane pasur nje takim veçante, ku nuk kane munguar debatet rreth zgjidhjes perfundimtare te problemeve te mbifaturimeve dhe te fatures se pashlyer qe OSHHE  U detyrohet banoreve te përmbytur për vitet 2010 – 2011.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,508FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts