Wednesday, August 17, 2022
HomeShendetesiNe kerkim te komisionit për shëndetin mendor

Ne kerkim te komisionit për shëndetin mendor

-

Nga Tirana ne Kukes dhe nga Kukesi ne Shkoder ! Kjo eshte rruga qe i duhet te beje Bardhyl Gashit me banim ne Bathore, qe te kujdeset për nipin e tij te semure.E takuam prane Qendres Komunitare te Shëndetit Mendor Shkoder, ne pritje te komisionit te kempit.

 

Mjeku neuropsikiatër, Gjon Preçi, thote se ky sherbim ne Shkoder detyrohet te mbuloje gjithe zonen veriore te vendit:

Ne  rastin konkret Kukesi akoma nuk ka psikiatër, por vetem nje neurolog.

Nderkohe Bardhyl Gashi ben thirrje qe nipi i tij te sistemohet ne nje nga qendrat e trajtimit te shëndetit mendor, pasi e humbe arsyen dhe eshte mjaft e veshtire te mbahet nen kontroll ne kushte shtëpie.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts