Wednesday, February 1, 2023
HomePolitikëTopi: I besoj reformes ne drejtesi

Topi: I besoj reformes ne drejtesi

-

Ndryshe nga jo pak politikane te tjere, Kryetari i Frymes se Re demokratike, Bamir Topi, i ftuar ne “Forum” te TV1 CHANNEL, beson tek rezultati i reformes ne drejtesi.

Ne cilesin edhe te ish-presidentit te Shqiperise, Topi u ndal dhe tek problemet e prones. Ai theksoi se ka qene papergjegjshmeria e politikes shqiptare, ajo qe e ndërlikoi zgjidhjen e kesaj çështje pa te cilen ne nuk mund te integrohemi ne EUROPE.

Bamir Topi analizoi edhe aktivitetin e Qeverise dhe te opozites. Ai theksoi se qeveria gjithnjë ka vend për kritika ne raport me premtimet qe ka bere, por opozita nuk mund ti shmanget pergjegjesise sepse edhe ajo ka qene ne qeverisje dhe harron per shpërdorimin qe i ka bere pushtetit.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,690FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts