Saturday, December 2, 2023
HomeShendetesiFatusha: Perballuam situate te veshtire

Fatusha: Perballuam situate te veshtire

-

Drejtorisë se Shëndetit Publik Shkodër, i rezulton e suksesshme puna qe beri për vaksinimin kundër gripit dhe përballimin e situatës qe u krijua nga  uljet e theksuara te temperaturave gjate muajit janar, shoqëruar edhe me reshje bore. Drejtori Zamir Fatusha, thotë se personeli ne  qendrat shëndetësore qe mbulon kjo drejtori, si ne qytet ashtu dhe fshatra,  tregoi  përkushtim te veçante ne shërbim te shëndetit te qytetareve.

Por ne situatën jo te zakonshme qe u përballua, Fatusha thotë se janë evidentuar edhe probleme qe diktojnë përmirësimin e mëtejshëm te organizimit dhe kontrollit. Kjo sidomos për qendrat shëndetësore, ne kuptimin qe te detajohet me mire përgjegjësia për ti ndihmuar ato pa humbur kohe qe te trokitet ne shume dyer.

Nen juridiksionin e Drejtorisë se Shëndetit Publik Shkodër janë 20 qendra shëndetësore, 4 ne qytet dhe 16 ne fshatra.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts