Tuesday, August 16, 2022
HomePolitikëProtesta e PD-se ne “Çader”

Protesta e PD-se ne “Çader”

-

Me te ftuarit ne “Forum” te tv1- channel, Arjan Galdini, Kryetar i Partise për Liri – Demokraci – Etike, dhe gazetarin Sokol Shameti, debati u fokusua tek protesta qe po zhvillon Partia Demokratike dhe kërkesa e saj për qeveri teknike. Galdini, qe i eshte bashkuar kesaj proteste, e quan epike ate qe po ndodh ne çader:

Por gazetari Shameti thote se eshte demagogji kur thirret se pushtetin po ia kalojme popullit. Ai kujto se Partia Demokratike asnjehere nuk ka kërkuar nje referendum për vendime te rendesishme, qe te tregoje se vertete vendose populli, por e permende popullin për interesat e saj:

Ndersa sa i perket sistemit zgjedhor, ata ishin te mendimit se partite e medha kane ngritur nje sistem qe i maksimalizon votat e tyre duke zhvlehtesuar votat e partive te vogla, ndaj dhe nje pjese e elektorati nuk perfaqesohet ne Kuvend.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts