Friday, May 24, 2024
HomePolitikëXhindi: PD ne Qeveri për te Garantuar Zgjedhjet

Xhindi: PD ne Qeveri për te Garantuar Zgjedhjet

-

Perfaqesimi i Partise Demokratike ne Qeverine Rama , pas marrveshjes me Bashen, nuk eshte bashkëqeverisje, por nje garanci me shume për zgjedhje te lira. U pergjigjet keshtu zerave qe e kane quajtur ketë qeveri kolacion PS-PD, Sekretarja Politike për Shoqerine Civile ne Partine Demokratike, Nevila Xhindi, e ftuar ne “Forum” te TV1-CHANNEL.

Xhindi tha se edhe ata qe marrëveshjen Rama – Basha e shohin si nje konkretizim koalicioni qeverises pas 25 qershorit, janë te gabuar. Bashkepunimi do te jete për çështje madhore, dhe jo për te ndare poste ne qeveri.

Nevila Xhindi kujton se PS dhe PD kane dallime te medha ne programe, ne ideologji, ne menyren e qeverisjes, ne perfaqesimin e shtresave te popullsise e tjere, keshtu qe nuk mund bashkohen ne nje qeveri aq thjeshte sa ç’mendon ndonjëri

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts