Wednesday, May 29, 2024
HomePolitikë“Me Bashen, Shqiperise i ngel sahati”

“Me Bashen, Shqiperise i ngel sahati”

-

Nga Puka, kryeministri Edi Rama u dha përgjigje deklaratave të kryedemokratit Basha, i cili prej ditësh ka reaguar kundër punëve publike për fasadat dhe gjelbërimin e qyteteve.

Rama nuk ka lënë pa ironizuar Bashën pikërisht për kohën kur ai ishte kryebashkiak i Tiranës.

Kryeministri krahasoi qeverinë që ai drejton me një makinë që të çon shpejt në destinacionin e familjes europiane.

Puka ishte për një ditë të vetme kryeqyteti i politikës, pasi dy drejtuesit kryesor të forcave politike Rama dhe Basha ishin në këtë rreth për takime elektorale.

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts