Tuesday, March 28, 2023
HomePolitikëKryemadhi: Edi Rama i pabese dhe intrigant

Kryemadhi: Edi Rama i pabese dhe intrigant

-

Numri dy i lëvizjes socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka shpërthyer nga Lezha në akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama, duke e quajtur të pabesë dhe intrigant jo vetëm ndaj koalicionit por edhe shqiptareve. Pabesia e Ramës në këtë qytet nisi në vitin 2015, kur kandidati për kryetar bashkie Viktor Tushaj humbi garën për bashkinë. Kjo sipas Kryemadhi i kushtoi rëndë lezhianeve.

 

Me tone të ashpra dhe akuza të drejtpërdrejta për kabinetin qeveritar të PS për kanabizimin e vendit, korrupsionin në shendetësi dhe koncensionet foli edhe kryesuesi i listës për deputet Viktor Tushaj. Ai ju bëri thirrje shqiptareve të mos i japin një shans të dytë Ramës për timonin që kërkon pasi deri më sot ka treguar se di ta qojë vendin në regres.

 

Me afrimin e datës së zgjedhjeve duket se gara do të marrë tone të forta, ku këtë herë lufta ka prekur të gjitha krahët politik.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,754FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts