Wednesday, May 29, 2024
HomeKronikaPolicia arreston nje person per armembajtje pa leje.

Policia arreston nje person per armembajtje pa leje.

-

 

Nga shtrukturat e Komisariatit të Policisë Shkodër, në kuadër të Plan Veprimit për parandalimin e ngjarjeve kriminale, kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri pa leje apo që i mbajnë në banesë, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë policore dhe në vijim të kontrolleve të ushtruara, u arrestua në flagrancë shtetasi:

Gjovalin Lumaj, 53 vjeç, banues në fshatin Golem Shkodër

Pasi gjatë kontrollit në banesën e këtij shtetasi u gjetën e sekuestruan në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri automatk model 56, dy krëhëra dhe 152 fishekë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” parashikuar nga neni 278 i Kodit Penal.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts