Tuesday, March 21, 2023
HomeSportVllaznia "B", surpriza e kategorisë së parë

Vllaznia “B”, surpriza e kategorisë së parë

-

 

Kraja: Skuadra po përgatitet, presim plotësime në staf

 

Kampionati kombëtar i kategorisë së parë në futbollin shqiptar do të ketë këtë edicion një surprizë të këndshme. Ajo është Vllaznia “B”, skuadër e cila pasi u rendit e dyta e kategorisë së dytë për grupin “A” të veriut fitoi të drejten të luajë tashmë në eliten e futbollit shqiptar. Paralelisht me përgatitjet që po bën skuadra e parë nën drejtimin e trajnerit Armando Cungu stervitet edhe Vllaznia “B” nën drejtimin e trajnerit Elvis Kraja.

 

 

Sipas Krajës, pozitive është edhe bashkëpunimi që skuadra që ai drejton ka me skuadren e parë

 

 

Duke folur për të rejat që mund të ketë Vllaznia “B” për vazhdimësinë, Kraja bën të ditur që krahas kolegut të tij Adi Mehja që luan rolin e trajnerit të dytë,  organiken e klubit duhet të shikohet mundësia edhe për një trajner portjerësh.

 

 

 

Kampionati kombëtar i futbollit për këtegorinë e parë starton në shtator dhe në objektivin e Vllaznizsë “B” është renditja në katër skuadrat e para të grupit “A” ku bën pjesë.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,748FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts