Wednesday, May 29, 2024
HomeSportJuventus kompleton transferimin e mesfushorit, Matuidi pasdite vizitat mjekësore.

Juventus kompleton transferimin e mesfushorit, Matuidi pasdite vizitat mjekësore.

-

Juventusi është prej kohësh në kërkim të një mesfushori dhe kjo u pa qartë nga oferta e bardhezinjve për holandezin e Romës Kevin Strootman. Kryeqytetasit nuk e konsideruar të arsyeshme një trativë me kampionët në fuqi dhe për këtë arsye Juventusi hodhi grepat diku tjetër.

Sipas gazetarit italian Gianlucca Di Marzio, bardhezinjtë kanë kompletuar kalimin e francezit Blaise Matuidi nga Paris SG. Di Marzio, përmes faqes zyrtare, ka dhënë të gjitha detajet e marrëveshjes që do të sjellë 30-vjeçarin në Torino: “Tani gjithçka është gati, Blaise Matuidi është i gatshëm për t’u bërë një lojtar i ri i Juventusit me një marrëveshje të plotë midis palëve. Mesfushori pritet këtë pasdite Të kryejë testet mjekësore dhe nesër prezantimin me klubin Juventusit.”

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts