Saturday, April 1, 2023
Homesociale61 vite me pare lindi Fatbardh Smaja, regjisori dhe aktori i njohur...

61 vite me pare lindi Fatbardh Smaja, regjisori dhe aktori i njohur shkodran

-

61 vite më parë, lindi, regjisori, aktori, muzikanti shkodran,  Fatbardh Smaja.

Ai u nda  nga jeta nentorin e kaluar per shkak te një sëmundje te rëndë nga e cila ai vuante prej kohësh.

Smaja ishte emëruar në krye të Teatrit të Shkodrës.

Ai ka interpretuar apo ka vënë në skenë:  “Rëndësia e të qënit i sinqertë”, “Eldorado”, “Njeriu që pa vdekjen me sy”, “Gjaku i Arbrit”, “Fundi i një gjakmarrje”, “Fejesa e Blertës” etj

 smaja

asdasdas

6

21271243_968959603242957_6883828675795288738_n

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,755FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts