Saturday, February 24, 2024
HomePolitikëDeputete për herë të parë, kush është zëdhënësja e grupit parlamentar të...

Deputete për herë të parë, kush është zëdhënësja e grupit parlamentar të PD-së

-

 Është përzgjedhur sot ekipi i kreut të PD-së Lulzim Basha në grupin parlamentar të kësaj force.

Gazetarja Elda Mendja raporti për “BalkanWeb”, se përveç kryetarit të grupit dhe nënkryetarit të parlamentit është vendosur edhe zëdhënësja e re.

Bëhet fjalë për deputeten Grida Duma, e cila do të jetë zëdhënëse e grupit të PD-së, ndërsa sekretar Ervin Salianji.

Po kështu është vendosur që nënkryetar grupi për reformat dhe komisionet ad hoc do të jetë Oerd Bylykbashi. Mbledhja e grupit parlamentar të PD-së vjen një ditë para seancës konstituive të parlamentit të ri.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts