Wednesday, April 17, 2024
HomePolitikëSesioni i ri parlamentar - Spaho kreu i grupit parlamentar, Paloka nënkryetar...

Sesioni i ri parlamentar – Spaho kreu i grupit parlamentar, Paloka nënkryetar Parlamenti

-

Edmond Spaho do të jetë kryetari i Grupit Parlamentar të PD. Emri i tij u vendos në mbledhjen e grupit që u zhvillua pasditen e sotme.

Edi Paloka do të mbajë detyrën e nënkryetarit të Parlamentit, ndërsa Grida Duma zgjidhet zëdhënëse e grupit parlamentar.

Postin e sekretarit të grupit parlamentar do të mbaje deputeti i Korçës,  Ervin Salianji.

Strukturat e tjera të PD drejtohen nga:

Tritan Shehu, nënkryetar i komisionit të jashtëm

Bardh Spahia, kryetar i komisionit të shëndetësisë

Genc Pollo, kryetar i komisionit të integrimit

Albana Vokshi, kryetare e komisionit të mediave

Flamur Noka, nënkryetar i komisionit të sigurisë

Eduard Halimi, nënkryetar i komisionit të ligjeve

Tritan Shehu, nënkryetar i komisionit të jashtëm

Strazimiri dhe Alibeaj nënkryetarë të tjerë të grupit

Oerd Bylykbashi është zgjedhur nënkryetar grupi për Reformat dhe Komisionet Ad Hoc

Albana Vokshi u zgjodh kryetare e Medias

Jorida Tabaku u zgjodh nënkryetare e Komisionit të Ekonomisë

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts