Tuesday, March 28, 2023
HomePolitikëLSI, Petrit Vasili: Nuk e votojmë qeverinë ‘Rama 2’ dhe Ruçin

LSI, Petrit Vasili: Nuk e votojmë qeverinë ‘Rama 2’ dhe Ruçin

-


Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili në një intervistë për Report Tv ka deklaruar se nuk do të votojnë Gramoz Ruçin si kryetar Kuvendit dhe qeverinë e re “Rama 2”.

Sipas tij, qeverinë “Rama 2” nuk e kanë votuar 80 % e shqiptarëve, prandaj edhe LSI do të votojë kundër në Kuvend.

Vota jonë do të jetë kundër Ruçit si Kryetar i Parlamentit. Nuk e votojmë qeverinë “Rama 2”.

Qeverinë “Rama 2” nuk e kanë votuar 80% e shqiptarëve”deklaroi ai për Report Tv.

Nesër do të mblidhet Kuvendi për seancën konstituive, ndërsa në ditët në vijim pritet edhe votimi i qeverisë së re.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,753FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts