Saturday, June 3, 2023
HomeKronikaTRE TË VDEKUR NË FLORIDA, VETËM PAK MINUTA PAS MBËRRITJES SË URAGANIT...

TRE TË VDEKUR NË FLORIDA, VETËM PAK MINUTA PAS MBËRRITJES SË URAGANIT IRMA

-

Kanë kaluar vetëm 40 minuta nga mbërritja e uraganit Irma në brigjet e shtetit të Floridas në SHBA, dhe 3 persona raportohet të kenë humbur jetën.

Të treja vdekjet kanë ndodhur në rrugë teksa banorët po mundoheshin të largoheshin me makinat e tyre.

Energjia elektrike është ndërprerë tashmë për gati 1 milion banorë, ndërsa erërat e uraganit arrijnë shpejtësinë 200 kilometra në orë.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,796FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts