Saturday, September 30, 2023
HomePolitikëNdërpritet seanca, deputetët e PD drejt memorialit të Azem Hajdarit

Ndërpritet seanca, deputetët e PD drejt memorialit të Azem Hajdarit

-

 

Me kërkesë të opozitës, kryetari i ri i Kuvendit, Gramoz Ruçi ndërpreu seancën plenare, për të rifilluar gjysmë orë më vonë, ndërsa deputetet e Partisë Demokratike iu drejtuan memorialit të ish-lideri Azem Hajdari.

Ata kanë përkujtuar sot demokratin, ku do të vendosin dhe tufa me lule në shenjë mirënjohje dhe solidariteti ndaj kontributit të figurës së tij.

Sot shënon 19 vjetori i vdekjes së Azem Hajdarit, i cili u vra më 12 shtator të 98-ës.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,875FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts