Wednesday, February 21, 2024
HomePolitikëSeanca maratonë - Miratohet “Rama 2” dhe programi politik, sot betohet tek...

Seanca maratonë – Miratohet “Rama 2” dhe programi politik, sot betohet tek Presidenti

-

Në një seancë maratonë e cila ka zgjatur mbi 20 orë, Kuvendi ka miratuar kabinetin qeveritar “Rama 2”  dhe programin e tij politik.

Seanca maratonë e cila nisi punimet qysh prej orës 9 të mëngjesit të djeshëm i mbylli punimet sot në orën 7. Për programin e qeverisë dhe kabinetin e ri votuan pro 78 deputetë dhe kundër 51, ndërsa 7 deputetë nuk morën pjesë në votim.

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruci pasi lexoi emrat e rinj te ministrave hapi votimin.

Pas miratimit në Kuvend, qeveria Rama 2 pritet që në orën 17:00 të betohet tek Presidenti i Republikës.

Ruçi njoftoi se sot ne oren 18:00 do të zhvilloi takimin me kryetarët e grupeve për të mbajtur seancen e radhës.

Në këtë seancë që u hap me fjalën e kryetarit të PD Basha, morën fjalën të gjithë deputetët, duke diskutuar për programin politik të qeverisë Rama 2.

Lexo me shume rreth diskutimeve ne Kuvend

Basha: Marrëdhëniet me Greqinë në nivel zero. Me Serbinë, pa efekt

Basha paralajmëron: Reformë zgjedhore ose kryengritje popullore

Paloka: Bosët janë të mërzitur, kilja e hashashit sa ajo e spinaqit

Basha-Ramës: Marrëveshja e 18 majit vdiq. Shkarko Ruçin dhe Xhafën

Berisha: Rama, fitore pa moral; Xhafaj: PD vetëm shpif

Unë, ministri i Shtetit për Diasporën

Berisha: Megakorruptorët i ke në qeveri, s’lahen me thinjat e Pandeliut

Iku Meta, reagimi ndryshe i Gramoz Ruçit përballë Berishës

Xhafaj, Bashës: Pse nuk gërmove për vëllanë tim me dy ministrat e tu?!

Ja projektet në infrastrukturë dhe energji për katër vitet e ardhshme

Tahiri: Deputeti jo më “zyrë pune”. Sulmon biznesmenët në Kuvend

Mediu: Ka nisur bisedimet për një grup parlamentar jashtë PD-së

Tahiri sulmon Bashën dhe Mediun: Duhet të ishin para drejtësisë

Hajdari: Mbi supe kam të kaluarën, por do merrem me të ardhmen

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts