Sunday, September 24, 2023
HomeSportVllaznisë i ranë “puplat”, Voltana Ademit i del “boja”

Vllaznisë i ranë “puplat”, Voltana Ademit i del “boja”

-

Një fitore e bukur dhe e cmuar tetë ditë më parë kundër Lushnjës, e bëri Vllazninë të marrë lëvdata nga mbarë Shqipëria e diaspora, ku nuk munguan komentet me ngjyra ndezëse për rikthimin e klubit të traditës në garën për titull, madje në këtë vorbull vetëkënaqësie ranë dhe shumë specialist, të cilët me një mendim të cekët të momentit e cilësuan Vllazninë një pretendente për titull. Por të gjithë harruar se ajo fitore erdhi përballë Lushnjës, një prej skuadrave më të dobëta të Superiores gjatë viteve të fundit dhe që ka probleme të shumta. Një javë elozhe dhe komente butaforike për Vllazninë, ndërsa njerëzit e saj nxituan të nxirrnin në pah meritat e Kryetares, Voltana Ademi, e cila, sipas tyre, paskësh ndërtuar një Vllazni të denjë për titull dhe pati shumë prej tyre madje që e quajtën edhe stratege.
Vllaznisë i ranë “puplat”, Voltana Ademit i del “boja”

Por gjithë kështjella e ngritur nga propaganda u shemb si një kala rëre brenda dy orësh, madje mu në mes të Shkodrës, në mitikun “Loro Borici”, sepse Vllaznia u mund nga Teuta 1-0 dhe doli pa pikë nga fusha e saj e në prani të tifozëve të saj. Trajneri Armando Cungu tha pas ndeshjes se ndjente trishtim nga humbja, dhe këtë herë pati dozat e duhura të sinqeritetit, kur tha se “Vllaznia nuk është ende një ekip që mund të fitojë titullin. Nuk jemi ende një grup i fortë dhe duhet të bëjmë llogaritë si të marrim më të mirën prej lojtarëve që kemi në dispozicion”. Qëndrim më korrekt profesional nuk mund të ketë, ndërsa ata që lexojnë mirë edhe indirekt deklaratën e Cungut, mund ta përkthejnë shkurt e bukur edhe në formën “Vllaznia është për mbijetesë”.

Vllaznisë i ranë “puplat”, Voltana Ademit i del “boja”

Me pak fjalë, Vllaznia u fry si kaposh në javën e parë pas fitores me Lushnjën nga njerëzit propogandistë të kryetares së bashkisë, por dueli me Teutën bëri që Vllaznisë t’ bien shpejt “puplat” dhe strateges Voltana Ademi t’i dalë boja. Edhe një herë tjetër tifozët nxituan të shfrynin dufin ndaj bashkisë për mungesën e respektit të duhur për këtë skuadër legjendë të futbollit shqiptar, e cila dergjet në kampionat për të marrë pikë të mjaftueshme që të qëndrojë në kategori. Me Voltanën si stratege objektivat e Vllaznisë për titull e kupa janë ëndrra të varrosura. Prandaj ky klub me emër të madh ka nevojë të clirohet nga matrapazët e bashkisë e t’i jepet drejtim nëpërmjet sponsorizimit që të njohë shkëlqimine  merituar. Sa i takon Voltanës dhe këshilltarëve-sekserë për sportin në Bashki, ka kohë që u ka dalë boja. Pamfleti.com/

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,870FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts