Thursday, June 13, 2024
HomeKulturëRexhep Qosja shpallet “Qytetar Nderi” i Malësisë së Madhe.

Rexhep Qosja shpallet “Qytetar Nderi” i Malësisë së Madhe.

-

 

Akademiku shqiptar Rexhep Qosja shpallet “Qytetar nderi” i Malësisë së Madhe. Me iniciativën e kryetarit të bashkisë Tonin Marinaj, këshilli i bashkisë Malësi e Madhe ka miratuar me shumicë votash nismën për të shpallur qytetar nderi, z. Qosja lindur në Vuthaj të Kelmendit, Mali i Zi.

Motivacioni për dhënien e këtij titulli është: “Për vlerat e larta në fushën e studimeve gjuhësore, krijimtarisë letrare dhe etno-kulturore shqiptare në përgjithësi dhe për kontributin e tij atdhetar në themelimin e Kosovës së pavarur në veçanti”.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts