Tuesday, July 16, 2024
HomeSportRefuzoi të luante me Kombëtaren, Januzaj nuk është penduar: Zgjodha vendin tim,...

Refuzoi të luante me Kombëtaren, Januzaj nuk është penduar: Zgjodha vendin tim, Belgjikën

-

Mesfushori me origjinë shqiptare i Real Sociedadit, Adnan Januzaj, nuk është penduar që nuk pranoi të luante për kombëtaren e Shqipërisë ose për përfaqësuesen e Kosovës. Në një intervistë të dhënë për “DailyMail”, ai ka thënë se Belgjika është vendi i tij pasi aty ishte lindur dhe rritur.

 

“Unë jam lindur në Belgjikë, jam rritur aty. Prandaj zgjodha Belgjikën. Është vendi im. Viti i parë ishte shumë i mirë, më pas u bë e vështirë”, u shpreh ish-futbollisti i Mançester Junajtidit, raporton PanoramaSport.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts