Friday, May 24, 2024
HomeSportFSHF nuk e di me cilët klube luajnë futbollistët e Kombëtares, gafa...

FSHF nuk e di me cilët klube luajnë futbollistët e Kombëtares, gafa me listën e Panucci-t

-

 

FSHF ka publikuar sot listën me futbollistët e grumbulluar të Kombëtares që trajneri Chritian Panucci ka zgjedhur të sfidojë në dy ndeshjet e fundit të eliminatoreve Italinë dhe Spanjën. Mirëpo në këtë listë ku bëjnë pjesë 26 lojtarë, janë edhe Ledian Memushaj e Liridon Latifi që për FSHF-në nuk kanë mbërritur informacionet e merkatos së verës.

Në tabelën e shpallur nga federata përbri emrave të futbollistëve shënohet edhe skuadra kua ata aktivozhen. Kështu sipas FSHF-së Memushaj luan ende me Pescara-n pavarësisht se gjatë verës kaloj te Benevento dhe e njëtja situatë është edhe për Latifin. Ai prej afro një muaji ka kaluar në Hungari te Pushkash Akademi ndërsa në listën e publikuar lihet të kuptohet se është ende pjesë e Skënderbeut.
Lista-470x477

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts