Tuesday, September 26, 2023
HomeKulturë50 fotot e Shqipërisë komuniste më 1982. Ja jeta e shqiptarëve në...

50 fotot e Shqipërisë komuniste më 1982. Ja jeta e shqiptarëve në varfëri dhe izolim

-

Këto janë disa nga fotot që fotografi italian, Odine Donati, shprepi gjatë vizitës së tij në Shqipërinë komuniste në vitin 1982.

Fotot janë realizuar në Tiranë, Shkodër, Krujë, Berat etj.

Në muret e ndërtesave janë thirrjet për propagandën komuniste, ndërsa të paktë janë njerëzit që qarkullojnë në rrugë.

Ja fotot:

    

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,872FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts