Tuesday, September 26, 2023
HomeKronikaLezhë - Mjetit në parkim i thyejnë xhamin dhe hedhin lëndë djegëse...

Lezhë – Mjetit në parkim i thyejnë xhamin dhe hedhin lëndë djegëse brenda

-

I vihet zjarri një automjeti në Lezhë gjatë mesnatës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:30, në lagjen “Besëlidhja” të qytetit.
Persona akoma të paidentifikuar kanë thyer xhamin e mjetit tip Volkswagen me targa AA 096 O S, në pronësi të shtetases L.P., i cili i ka qenë i parkuar duke i hedhur një shishe me lëndë djegëse brenda në automjet.
Si pasojë e zjarrit janë djegur pjesërisht sedilet dhe tapiceria.
Grupi hetimor po vijon kryerjen e veprimeve hetimore në vendngjarje si dhe po bëhet kqyrja e kamerave përgjatë rrugës dhe në afërsi të vendit të ngjarjes me qëllim sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autorëve.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,873FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts