Thursday, March 23, 2023
HomeKulturëProfesor Përparim Kabo merr titullin “Aleksandri i Madh” nga UNESCO në Greqi

Profesor Përparim Kabo merr titullin “Aleksandri i Madh” nga UNESCO në Greqi

-

Profesor Përparim Kabo është nderuar me titullin “Aleksandri i Madh”.

Çmimi i është dorëzuar nga UNESCO në Selamina të Greqisë ndërsa profesori ia dedikon të gjithën bashkëshortes së tij të ndjerë dhe vajzës së tij Melina.

“Në Salamin në këto momente më dorëzohet titulli Aleksandri i Madh i Art…nga UNESCO një vlerësim që ma zbukuron investimin e jetës, dhe më bën të ndihem mirë për prindërit e mi, për gruan time të jetës Lilijanën në qiell dhe për vajzën time Melinën. Arritjet në punën e palodhur të perditwshme shikohen e vlerësohen diku. Mirënjohje për mesuesit dhe pedagogët e mi, për kolegët dhe studentët e mi. Jeta është vuajtja jonë e bukur…e dua atë dhe i përkushtohem.”shkruan profesor Kabo.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,745FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts