Sunday, August 14, 2022
HomeShendetesiJa cili është vendi i parë në botë që ka vaksinuar të...

Ja cili është vendi i parë në botë që ka vaksinuar të gjithë popullsinë kundër Covid

-

Emiratet e Bashkuara Arabe kanë shënuar histori, duke u bërë vendi i parë në botë ku 100% e njerëzve kanë marrë të paktën një dozë vaksine kundër koronavirusit.

Gjithsej janë administruar 22 milionë doza, ku “100% e popullsisë ka marrë një dozë” dhe “90.18%” është “imunizuar plotësisht”, tha ministria e shëndetësisë në një deklaratë të premten.

Emiratet e Bashkuara Arabe kanë raportuar gjithsej 741,0000 raste dhe 2,145 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,432FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts