Wednesday, August 17, 2022
HomePolitikëRaporti i DASH për terrorizmin/ Çuçi: Vlerësim dhe inkurajim në luftën e...

Raporti i DASH për terrorizmin/ Çuçi: Vlerësim dhe inkurajim në luftën e përbashkët, forcojmë më tej sigurinë kufitare

-

 

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi e ka konsideruar vlerësim dhe inkurajim raportin e DASH për terrorizmin. Çuçi shkruan se Ministria e Brendshme dhe Policia Shtetit mbeten të përkushtuar dhe angazhuar maksimalisht kundër terroristëve duke mbështetur forcimin e sigurisë kufitare.

“Raporti i DASH për terrorizmin, vlerësim & inkurajim në luftën e përbashkët. Ministria e Brendshme & Policia Shtetit mbeten të përkushtuar/angazhuar maksimalisht kundër terroristëve të njohur/dyshuar & akteve të tyre, përfshi financimin. Si MB do të vijoj të mbështes forcimin më tej të sigurisë kufitare, proceseve të verifikimit/shkëmbimit të info mbi hyrjet në kufijtë e vendit, riatdhesimin e grave/të miturve nga Siria & shpalljen të padëshiruar & dëbimin e kujtdo që paraqet kërcënim. Faleminderit agjencive 🇺🇸 për mbështetjen, besimin & bashkëpunimin në luftë kundër #terrorizmit dhe ekstremizmit të dhunshëm”- shkruan ai në Twitter.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts