Thursday, August 18, 2022
HomeKronikaLezhjania tenton të kalojë doganen me gati 21 mijë euro të padeklaruara...

Lezhjania tenton të kalojë doganen me gati 21 mijë euro të padeklaruara në çantë

-

Sekuestrohen 20.950 euro në pikën kufitare të Kakavijës.

Në dalje të Republikës së Shqipërisë, kanë kaluar për kontroll në të detajuar në vijën e dytë, 45 vjeçaren, banuese në Lezhë dhe rezidente në Athinë, e cila udhëtonte si pasagjere në autobusin e linjës Lezhë-Athinë.

“Gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë Kufitare, në bashkëpunim me Frontex-in dhe shërbimet doganore, në çantën e 45-vjeçares janë gjetur 20.950 euro, të cilat kjo shtetase nuk i kishte deklaruar.

Shuma e parave u sekuestrua në cilësinë e provës materiale. U procedua penalisht shtetasja A. B., për veprat penale “Mosdeklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi” dhe “Pastrim i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,441FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts