Thursday, August 11, 2022
HomePolitikëBalla: Jemi në negociata me PD-në zyrtare. Qëndrimi ynë është i qartë,...

Balla: Jemi në negociata me PD-në zyrtare. Qëndrimi ynë është i qartë, opozita të kuptojë se …

-

Në konferencën për mediat, kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla iu përgjigj interesit të medias, lidhur me ndryshimet kushtetuese sa i përket reformës zgjedhore, kërkesë kjo e opozitës.

Balla u shpreh se po vijojnë negociatat me PD, për të gjetur formulimet e sakta sa i përket objektit të mandatit të komisionit të posacëm të reformës zgjedhore.

“Për këtë cështje po, kemi një qasje dhe një diskutim me grupin parlamentar të PD, me PD zyrtare për të gjetur formulimet e sakta sa i përket objektit të mandatit të komisionit të posacëm të reformës zgjedhore. Formulimi i objektit të punës, përcakton qartë vijueshmërine dhe nuk du atë ketë ngecje përgjatë këtij komisionit.

 

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,430FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts