Wednesday, August 10, 2022
HomeSportI ftar ne ‘’Sport Show’’ ne Tv1 Channel profesor Astrit Dervishi

I ftar ne ‘’Sport Show’’ ne Tv1 Channel profesor Astrit Dervishi

-

Shume ngjarje interesante kane ndodhur javen qe lame pas ne fushen sportive. Fitorja e Vllaznise perballe ekipit te Kastriotit dhe shume ndeshje te tjera dhe ngjarje sportive. Jo vetem fitore dhe lajme te mira ka pasur kjo jave, pasi kemi perjeuar ndarjen nga jeta te nje legjende te sportit. Per te folur per te gjithe keto dinamika i ftar ne ‘’Sport Show’’ ne Tv1  Channel profesor Astrit Dervishi nje heresh edhe analist sporti.

Dervishi: Dashuria dhe deshira e Shkodraneve kudo ne bote per Vllaznin eshte jashtzakonisht e madhe. Trajnjeret kane nje presion te jashtezakonshem qe duhet te zbutet nga ne sportdashesit apo edhe nga tekniket, nga ato qe kane mendim te mire teknik. Pse te mos organizohen takime, tranjeri  i Vllaznis me futbollista te shquar, ne fund te fundi ai vleresohet dhe merr nje mendim qe do ti vleje.

Edhe nje kryetar bashkie mundet qe 100 burra dhe gra te nderuar te ketij qyteti, nga fusha te ndryshme apo profesione te ndryshme, ti mbledhe dhe te diskutojne per nje problem. Ne kemi tranjera qe kane nxjerrur yje qe luajne sot kudo ne Europe .Do te ishte shume e bukur dhe e vlefshme qe atyre tju merrej nje mendim apo nje ide. Edhe sikur most e marresh fare mendimin e tyre te pakten ti degjojme, eshte dicka e vecante nje konsult e tille.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,433FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts