Saturday, August 13, 2022
HomePolitikë“Foltorja” me shqiptarët e Greqisë, Berisha: Me rikthimin e PD në pushtet...

“Foltorja” me shqiptarët e Greqisë, Berisha: Me rikthimin e PD në pushtet do të kemi një kuadër të ri ligjor

-

Ish-kryeministri Sali Berisha i është rikthyer “Foltores”, ku këtë të dielë ai po zhvillon një takim online me shqiptarët që jetojnë dhe punojnë në Greqi.

Në fjalën e tij, Berisha tha ndër të tjera se me rikthimin e PD në pushtet do të kemi një kuadër të ri ligjor.

“Një kuadër i ri ligjor do të bëhet për tërheqjen e investimeve nga diaspora jonë për shpejtimin e rritjes ekonomike të Shqipërisë. Çështjet e bashkëpunimit me emigracionin shqiptar do të jetë një përparësi kryesore e PD me rikthimin e saj në pushtet”.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,432FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts