Thursday, August 11, 2022
HomesocialeNë lidhje Skype në emisionin ‘’Start’’ në Tv1 Channel, Nusret Pllanaj

Në lidhje Skype në emisionin ‘’Start’’ në Tv1 Channel, Nusret Pllanaj

-

Sakrificat e medha te popullit shqipetare njihen gjeresisht ne te gjithe boten. ‘’Mos harro kurre’’ titullohet libri qe cili flet me se miri per keto perjetime e sakrifica. Ne lidhje ne Skype ne emisionin ‘’Start’’ ne Tv1 Channel, Nusret Pllanaj njeri nga autoret e keti libri.

Nje deshmi e vertete edhe pse shume e dhimbshme qe do tju sherbeje brezave qe do te vine .

Pllanaj: Jemi dy bashkeautore te keti libri,ideja dhe sponsorizimi ka ardhur nga Z.Agim Alickaj. Nje shqipetare qe ka shume vite qe jeton ne Amerike. Ideja e tij disa muaj me pare ishte qe te permbledhim dhe te sintetizojme te gjithe ate material voluminoz dhe te nxirret nje liber me i vogel. Ishte nje ide brilante qe mua me pelqeu shume.

Me librin e trashe une kam rrugetuar qe nga viti 2001 kur eshte botuar per here te pare. Ai eshte nje liber shume voluminoz ku tregohet terrori mbi shqiptaret nga viti 1844 der ne 1999. I cili deri tani eshte promovuar ne gati 100 vende, ne qendrat me te medha Europjane dhe Boterore.

Libri qe ne sollem ‘’Mos harro kurre’’ eshte permbledhje e librit te vjeter, me nje volum shume me te vogel . Nje liber doracak me 46 faqe por edhe me fotografi shokuese. Ne kopertine e librit kemi nxjerre  shenjen +18, sepse keto fotografi nuk mund ti shikojne te rinjt poshte moshes 18 vecare. Barbarit dhe mizorite Serbe qe kane bere mbi popullin shqiptare dhe ne i kemi paraqitur ne keto foto jane shokuese.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,433FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts