Wednesday, August 17, 2022
HomePolitikëNis mbledhja e grupit të PD për raundin e tretë për Presidentin....

Nis mbledhja e grupit të PD për raundin e tretë për Presidentin. Ja deputetët e pranishëm

-

Grupi parlamentar demokrat ka nisur mbledhjen në selinë e PD ku do të vendoset se çfarë qëndrimi do të mbahet në raundin e tretë të votimit për Presidentin.

Bëhet e ditur se gjatë mbledhjes së sotme do të merret një vendim nëse demokratët do të nxjerrin një kandidat për në raundin e tretë dhe nëse po cili do të jetë ai emër.

Ndërkohë kujtojmë se afati i fundit për depozitimin e kandidaturave në Kryesinë e Kuvendit është data 29 maj, (e diela), ora 16:00, ndërsa në Kuvend pritet të kalojnë për votim kandidaturat më 30 maj.

Deputetet e pranishëm

 

 

Emilja Koliqi

Flamur Hoxha

Kreshnik Collaku

Kastriot Piroli

Merita Bakiu

Eralda Bano

Saimir Korreshi

Seladin Jakupllari

Zheni Gjergji

Jorida Tabaku

Lefter Geshtenja

Arbi Agalliu

Andia Ulliri

Gazment Bardhi

Dhurata Cupi

Enkelejd Alibeaj

Bledjon Nallbati

Orjola Pampuri

Dashnor Sula

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts