Tuesday, August 16, 2022
HomePolitikëRama: Lufta ruse një kërcënim për botën. Shkelja e të drejtave të...

Rama: Lufta ruse një kërcënim për botën. Shkelja e të drejtave të njeriut prioriteti ynë

-

Shqipëria do të drejtojë për 1 muaj Këshillin e Sigurimit në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. Nga selia e OKB-së, në deklaratën tradicionale të Presidencës së Këshillit të Sigurimit, kryeministri Edi Rama tha se lufta e Rusisë në Ukrainë paraqet sfida dhe kërcënime në mbarë botën. Po ashtu si prioritet, Rama veçoi shkeljen e të drejtave të njeriut.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts