Friday, September 30, 2022
HomePolitikëSot protesta e madhe/ Ambasada e SHBA paralajmëron qytetarët e saj

Sot protesta e madhe/ Ambasada e SHBA paralajmëron qytetarët e saj

-

 

Ditën e sotme në orën 19:00 do të zhvillohet protesta përpara Ministrisë së Brendshme për ngjarjen e rëndë të ndodhur të martën e 2 gushtit 2022 në plazhin e Potamit në Himarë, ku humbi jetën 7-vjeçarja Jonada Avdia, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga polici Arjan Tase.

Protesta u iniciua nga shoqëria civile. Ndërkohë kësaj proteste pritet t’i bashkohet edhe opozita.

Në protestë do të kërkohet largimi i ministrave Blendi Çuçi dhe Mirela Kumbaro.

Kurse ambasada amerikane ka dalë me një njoftim për qytetarët e saj. Ajo u kërkon që të bëjnë kujdes dhe të shmangin grumbullimet e mëdha.

“Ndërsa shumë tubime të mëdha mund të jenë paqësore, disa situata mund të ndryshojnë shumë shpejt dhe në mënyrë të paparashikuar,” thuhet në njoftim.

Qytetarëve amerikanë u kërkohet që të monitorojnë median lokale dhe të ndjekin udhëzimet e forcave të rendit për informacionet më të fundit.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,508FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts