Thursday, September 21, 2023
HomeSportKupa e Botës/ Ndryshon data, ja kur do të nisë kampionati...

Kupa e Botës/ Ndryshon data, ja kur do të nisë kampionati…

-

Kupa e Botës do nisë një ditë më herët. Byroja e Këshillit të FIFA-s konfimoi ndryshimet në lidhje me Kupën e Botës që ishin propozuar ditët e fundit dhe që paraqesin një ndryshim të rëndësishëm në kalendar.

Si fillim, turneu do të nisë të dielën, më 20 nëntor dhe jo në datën 21, siç ishte planifikuar më parë.

Gjithashtu, ndeshja hapëse do të jetë Katar – Ecuador, në vend të Holandë – Senegal, që ishte parashikuar pas hedhjes së shortit në fillim të muajit prill.

Ky ndryshim nënkupton një nisje të Kupës së Botës me festë më të madhe, pasi është vendi pritës ai që do të hapë turneun.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,869FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts