Thursday, November 30, 2023
HomeKulturëArti në zi! Ndahet nga jeta aktori Pandi Siku

Arti në zi! Ndahet nga jeta aktori Pandi Siku

-

Ndahet nga jeta aktori i njohur Pandi Siku. Mësohet se Siku është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare, ndërsa vuante nga një sëmundje e rëndë.

Aktori ndërroi jetë në SHBA, ku jetonte që nga viti 2001.

Siku ishte pjesë e Teatrit Kombëtar derisa emigroi në SHBA, ndërsa ai ka interpretuar në shumë filma dhe në teatër. Mes këtyre filmave të njohur ishte dhe ‘Kur zbardhi një ditë’ dhe apo ‘Njeriu me top’.

ROLET KU LUAJTI
Pandi Siku ka luajtur ne filmat
Këmishët me dyllë ( 1987 )
Fusha e blertë fushë e kuqe ( 1984 )

Koha nuk pret ( 1984 )
Një pajisje e vështirë
Brazdat ( 1973 )
Njeriu me top (1977)
Mysafiri (1979)
Fijet qe priten
Tre vete kapercejne malin
Kur zbardhi një ditë

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts