Wednesday, September 27, 2023
HomeSportU shpall kampione europe, nis ceremonia tek Kryeministria në nder të Luiza...

U shpall kampione europe, nis ceremonia tek Kryeministria në nder të Luiza Gegës

-

Është zhvilluar në bulvardin “Dëshmorët e Kombit” ceremonia për nder të Luiza Gegës, e cila u shpall kampione e Europës në atletikë në garën 3000 m me pengesa në Gjermani. Luiza Gega është pritur nga qindra qytetarë me flamuj kombëtarë të cilët kanë përshëndetur kampionen.

Në një komunikim të shkurtër sportistja u shpreh se ndjehet shumë e emocionuar.

“Jam shumë e emocionuar”, ka thënë ajo.

Qytetarët e presin me duartrokitje dhe brohoritje.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,873FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts