Monday, December 11, 2023
HomeShendetesiKina miraton vaksinën anti-Covid nga hunda

Kina miraton vaksinën anti-Covid nga hunda

-

 

Kina është bërë vendi i parë që ka miratuar një vaksinë kundër koronavirusit që merret nga hunda.

Prodhuar nga CanSino, vaksina ka përbërës të ngjashëm me atë që injektohet dhe përdorur një adenovirus të padëmshëm si bartës për kodin gjenetik që i mëson trupit se si të luftojë Covid-in.

Sipas kompanisë, Convidecia Air mund të sigurojë mbrojtje të mirë që me spërkatjen e saj të parë.

Administrata Kombëtare e Produkteve Mjekësore të Kinës i dha miratimin CanSino që vaksina e saj me spraj të përdoret si një dozë përforcuese.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts