Saturday, December 2, 2023
HomePolitikëKriza energjetike/ Ja sa do të jetë çmimi i energjisë për konsumatorët...

Kriza energjetike/ Ja sa do të jetë çmimi i energjisë për konsumatorët që harxhojnë mbi 800 Kwh/muaj

-

Është prezantuar këtë të enjte paketa e antikrizës nga kryeministri Edi Rama, ministrja Delinda Imbrahimaj dhe zv.kryeministrja Belinda Balluku.

Kryeministri Edi Rama bëri me dije se kushdo që harxhon më shumë se 800 kw do të paguajë me çmimin e tregut.

Ndërkohë në prezantimin e kësaj pakete është sqaruar se për konsumin mujor nga 0-800 (Kwh) çmimi (lek) është 9.2. Ndërsa për 801 (Kwh) çmimi final është 42.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts