Tuesday, September 26, 2023
HomePolitikëTjetër sulm kibernetik në Shqipëri, goditet sistemi TIMS, Rama: Të njëjtët agresorë,...

Tjetër sulm kibernetik në Shqipëri, goditet sistemi TIMS, Rama: Të njëjtët agresorë, po punojmë për…

-

 

Shqipëria goditet nga një tjetër sulm kibernetik. Lajmi e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama. Ai shkruan se janë të njëjtët agresorë, pra nga Irani dhe se po punojmë përditë pa orar me aleatët për t’i bërë të papenetrueshme sistemet tona digjitale.

“Një tjetër sulm kibernetik nga të njëjtët agresorë, tanimë të ekspozuar dhe dënuar prej vendeve aleate e mike të Shqipërisë, është shënuar mbrëmë mbi sistemin TIMS! Ndërkohë vazhdojmë punojmë përditë pa orar me aleatët për t’i bërë të papenetrueshme sistemet tona digjitale”, shkruan Rama.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,872FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts