Thursday, September 21, 2023
HomeShendetesiJa cilat janë 3 shenja fizike tregojnë se mund të vuani nga...

Ja cilat janë 3 shenja fizike tregojnë se mund të vuani nga ankthi

-

 

Tre shenjat paralajmëruese të ankthit janë: dridhja, tharja e gojës dhe djersitja. Jo të gjithë që kanë një çrregullim ankthi do të përjetojnë të njëjtat simptoma.

Ndjesi të tjera fizike të shoqëruara me ankth përfshijnë frymëmarrje të rëndë dhe të shpejtë, skuqje, rënie të flokëve dhe një rrahje të shpejtë të zemrës. Kjo listë shtrihet në lodhje ekstreme ose mungesë energjie, marramendje, të fikët dhe dhimbje stomaku.

Simptomat njohëse të ankthit mund të jenë mendime garuese, mbi-mendim i pakontrollueshëm, vështirësi në përqendrim dhe ndjenjë nervozizmi. Gjendja mund të shkaktojë gjithashtu ndjenja frike, paniku ose “dënimi të afërt”.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,869FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts