Wednesday, July 17, 2024
HomePolitikëTedi Blushi paralajmëron Ramën: Jemi të gjithë pilotë, do ta shembim Qeverinë...

Tedi Blushi paralajmëron Ramën: Jemi të gjithë pilotë, do ta shembim Qeverinë e korruptuar

-

Në takimin me strukturat lokale të Partisë së Lirisë në Kuçovë, Tedi Blushi ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se do ta rrëzojnë qeverinë e korruptuar.

Jam i nderuar të jem sot në këtë qytet simbol të punës, ku më shumë se çdo tjetër e ka ndjerë braktisjen. Në kryeqytetin e naftës, sot paguhem ë shtrenjtë se Ukraina që është në luftë. Sot Kuçova në paqe paguan çmimin e naftës pesëfish më shumë se në Ukrainë. Kuçova i ka të gjitha potencialet për të gjallëruar jetën ekonomike. Hapje e vendeve të punës do të jetë prioritet. Prandaj nga qyteti i aviatorëve, ne i themi Edi Ramës që ne jemi të gjithë pilotë dhe do ta shembim një orë e më parë këtë Qeveri të korruptuar dhe të inkriminuar”, tha Blushi.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts