Sunday, February 25, 2024
HomePolitikëUrsula von der Leyen tur në Ballkan, të enjten vjen në Tiranë

Ursula von der Leyen tur në Ballkan, të enjten vjen në Tiranë

-

 

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen do të vizitojë këtë javë Ballkanin Perëndimor.

Të mërkurën, 26 tetor, Ursula von der Leyen do të zbresë në Shkup në Maqedoninë e Veriut, të enjtes e 27 tetorit do të jetë në Tiranë dhe Prishtinë, të premten vizion Bosnje Hercegovinën dhe Serbinë.

Po ashtu vizita e presidentes së Komisionit Evropian do të përmbyllet të shtunën, ku do të vizitojë Malin e Zi.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts