Wednesday, February 21, 2024
HomePolitikë''Kemi disa shqetësime'', Escobar pë amnistinë fiskale: Qeveria ta përshtasë sipas standardeve

”Kemi disa shqetësime”, Escobar pë amnistinë fiskale: Qeveria ta përshtasë sipas standardeve

-

 

Edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë shprehur shqetësimin në lidhje me nismën e qeverisë shqiptare për amnistinë fiskale.

Në një intervistë për ”Zërin e Amerikës”, zv/ndihmës sekretari i Shtetit, Escobar tha se shqetësimet për amnistinë i janë përcjellë qeverisë shqiptare, të cilës i është kërkuar që ta përshtatë atë me standardet ndërkombëtare që kjo nismë të mos përdoret për pastrim parash.

“Po edhe ne kemi disa shqetësime. I kemi diskutuar ato me qeverinë e Shqipërisë. Do t’i bëja thirrje qeverisë së Shqipërisë t’i dëgjojë këto zëra dhe ta përshtatë qasjen ndaj amnistisë fiskale që të jetë në përputhje me standardet globale dhe me kërkesat e BE-së”, tha Escobar.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts